Klimatyzacja Lublin

Klimatyzacja - poznaj nowoczesną technologię

Montaż Klimatyzacji W Lublinie

W Lublinie przy ulicy Jasnej 8 mieści się prężnie działające przedsiębiorstwo BestKlima – Nowoczesna Klimatyzacja. Głównym celem firmy jest spersonalizowana oferta, doradztwo oraz szybki termin realizacji zamówienia. BestKlima kieruje swoje usługi i produkty zarówno do klientów indywidualnych jak i do firm. Klimatyzacja montowana jest w mieszkaniach, domach, biurach i punktach usługowych. 

Zmieniające się stale warunki klimatyczne niejednokrotnie wymagają utrzymania komfortowej temperatury warto więc zapoznać się z ofertą BestKlima, skorzystać z darmowej wyceny u klienta i w krótkim okresie czasu zrealizować szyte na miarę zamówienie. 

Klimatyzacja – jak działa

Klimatyzacja nie jest skomplikowanym urządzeniem i zarazem sposobem chłodzenia. Najszybsze porównanie nasuwa się do tradycyjnej lodówki, gdzie energia jest pobierana w jednym miejscu i miedzianymi rurami czynnik chłodniczy odprowadzany jest w inne miejsce. Cykl chłodzenia składa się z czterech procesów. Sercem każdego urządzenia jest sprężarka, która pompuje czynnik przez system. Ogrzany i poddany wysokiemu ciśnieniu czynnik chłodniczy trafia do skraplacza, gdzie już jako gorący gaz oddaje ciepło na zewnątrz i staje się chłodną cieczą pod ciśnieniem. Dzięki zaworowi rozprężnemu powstaje w efekcie zimny ciekły czynnik, który trafia do parownika i poprzez parowanie pochłania ciepło z powietrza w pomieszczeniu przechodząc w stan gazowy. I w taki sposób proces rozpoczyna się od nowa. 

Reasumując klimatyzacja w pomieszczeniu dostosowuje temperaturę, wilgotność, czystość i wymianę powietrza. Jej zastosowanie jest jak widać znacznie szersze niż tylko schłodzenie temperatury powietrza w pomieszczeniu. Dzięki nowoczesnym urządzeniom stosowanym przez BestKlima użytkownik ma możliwość precyzyjnej kontroli temperatury w mieszkaniu, domu czy biurze. Dzięki możliwości swobodnej regulacji użytkownik dostosowuje temperaturę do własnego komfortu. Właściwie ustawiona klimatyzacja daje uczucie świeżości oraz cyklicznego ruchu powietrza nawet przy bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych na zewnątrz. 

Funkcje urządzeń klimatyzacyjnych

Szerokie spektrum stosowanych przez BestKlima z Lublina urządzeń gwarantuje możliwość instalacji wentylacji, która może pracować łącznie z klimatyzacją lub całkowicie samodzielnie, gdy klimatyzacja jest wyłączona. Istotą wentylacji jest zaciąganie powietrza z pomieszczenia i usuwanie go na zewnątrz. Oraz wprowadzenie czystego, klimatyzowanego powietrza z zewnątrz. 

Klimatyzatory poza funkcją obniżenia temperatury, wentylacji posiadają również opcję grzania. Dzięki tej unikalnej umiejętności urządzenia zapewniają w pomieszczeniu stałą temperaturę przez cały rok, bez względu na warunki za oknem. Niejednokrotnie system grzania w klimatyzatorach stanowi alternatywę dla tradycyjnych systemów grzewczych pomieszczeń. Pobierając energię z zewnątrz i przekazując do środka pomieszczenia urządzenie działa jak typowa pompa ciepła.

Urządzenia klimatyzacyjne dzięki zastosowanym specjalnym filtrom są przyjazne dla alergików. Mają więc zdrowotny wpływ na zdrowie, pochłaniając między innymi pyłki, dym czy kurz z powietrza. W zależności od typu urządzenia istnieje możliwość regulacji poziomu filtrowania powietrza. Należy również pamiętać, że nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne oferowane przez BestKlima z siedzibą w Lublinie podczas chłodzenia osuszają powietrze gwarantując jednocześnie wyższy komfort w pomieszczeniach. Idealne dla człowieka parametry wilgotności oscylują na poziomie 40% – 60%, co nie zawsze gwarantuje aura. Poza komfortem właściwy poziom wilgotności ogranicza lub wręcz zatrzymuje wzrost zanieczyszczeń lub pleśni. I przedłuża żywotność domu i urządzeń. 

Rozpatrując możliwość montażu klimatyzacji w mieszkaniu, domu czy biurze należy pamiętać, że inwestycja ta gwarantuje komfort termiczny. Utrzymanie temperatury na komfortowym poziomie pomaga osobom w pomieszczeniach w sposób przyjazny żyć, pracować, przyjmować klientów lub ich wręcz obsługiwać. Zapewnia bezpieczeństwo zdrowotne podczas upałów. 

Kiedy montować klimatyzację?

Zainteresowani zakupem i montażem urządzenia w BestKlima w Lublinie powinni zdecydować się na zamówienie usługi wczesną wiosną lub jesienią, w okresie wysokich rabatów na zakup urządzenia i montażu. Dla każdej jednostki chłodzącej należy zaplanować przestrzeń na ścianie 10 cm od sufitu – dla właściwej cyrkulacji powietrza – w miejscu, gdzie klimatyzator nie będzie bezpośrednio dmuchał na osoby znajdujące się w pomieszczeniu. 

Co do zasady montaż urządzenia klimatyzującego w prywatnym mieszkaniu nie wymaga jakichkolwiek pozwoleń, niemniej w lokalu użytkowym można spotkać się z wymogiem uzyskania takiej zgody od wspólnoty mieszkaniowej. W tym wypadku należy złożyć stosowne pismo do zarządu wspólnoty mieszkaniowej a w przypadku małych wspólnot i zapisów statutowych decyzję o pozwoleniu na montaż klimatyzatora w lokalu użytkowym wydaje ogół właścicieli lokali mieszkalnych. 

Mając na uwadze fakt ocieplania klimatu oraz szeroki wachlarz zalet wynikający z posiadania urządzenia klimatyzującego warto rozważyć zakup urządzenia.

Krótkie terminy realizacji

Kompleksowa usługa w zakresie klimatyzacji , zakup urządzenia w bardzo dobrych cenach , montaż , serwis oraz konserwacja urządzenia.
NIE CZEKAJ! ZADZWOŃ!